o nas oferta program galeria kontakt linki start menu
left

O nas

Podejmujemy działania w zakresie architektury.Jednym z nich jest edukacja architektoniczna młodzieży.

Mamy na celu, w szczególności, zarażenie naszych uczniów pasją architektury i przygotowanie ich pod kątem egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie architektoniczne.

Prowadzimy lekcje, konsultacje i kursy przygotowawcze.

Kursy

Kursy rysunku - przygotowawcze na uczelnie architektoniczne organizowane są co roku i odbywają się w centrum Cieszyna w Pracowni "4 arch". Odbywają się na dwóch poziomach zaawansowania, w trybie 2 letnim i rocznym.

Zajęcia prowadzą architekci z doświadczeniem, czynnie uprawiający swój zawód. Dzięki pasji, zaangażowaniu i pracy zawodowej nie tylko uczymy rysunku, ale także myślenia kategoriami architektury i sztuki.

Jesteśmy architektami wyspecjalizowanymi w rysunku architektonicznym i dlatego ściśle określiliśmy grupę odbiorców do której kierujemy ofertę, przygotowujemy wyłącznie na uczelnie i kierunki architektoniczne (architektura, urbanistyka, architektura wnętrz, architektura krajobrazu).

W niedalekiej przyszłości planujemy rozszerzyć ofertę i podjąć współpracę z pedagogami kierunków artystycznych, plastykami. Dzięki kontaktom na uczelniach jesteśmy na bieżąco z tematami, sposobem oceniania i problematyką egzaminu wstępnego.

Nauka

Uczymy od podstaw, nie wymagamy wcześniejszego przygotowania, każdy z uczestników traktowany jest indywidualnie. Prowadzący stara się poznać ucznia i jego predyspozycje i indywidualnie dopasować do nich program i sposób nauczania. Cenimy indywidualne umiejętności i predyspozycje, staramy się pomóc znaleźć każdemu jego własny styl, sposób rysowania i technikę. Wymagamy pracy, zainteresowania i poświęcenia czasu. Służymy radą i praktycznymi informacjami odnośnie egzaminu i podejścia do pracy.

Plenery

Staramy się rozwijać ofertę i zaspokajać potrzeby rynku, dlatego organizujemy również wakacyjne plenery rysunkowe, przeznaczone dla wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności i nauczyć się pracy nad rysunkiem, a nie są jeszcze zdecydowani co do wyboru kierunku studiów.